‘Elke morgen maakt Hij mij wakker en
opent Hij mijn verstand voor Zijn woorden’
Jesaja 50:4b HTB

 

Wie maakt Adam s ’morgens wakker, zodat hij zijn werk in de tuin van Eden kon doen? Hij had vast geen wekker! Was het de zon die in zijn gezicht scheen? Waren het de vogels die bij dag en dauw hun longen uit hun lijf zongen?

Of was het die zachte aanraking van God, die met een lieve stem zei:

Tijd om op te staan, zoon!

Wat een heerlijk idee dat God je elke morgen weer wakker maakt en zegt: Tijd om op te staan, mijn dochter/zoon! En dan ook nog Zijn wijsheid voor die dag aan jou geeft. Wow, wat een geweldige gedachte, laat dit even bezinken.

Dit was niet een ‘one of a kind’ gebeurtenis bij Jesaja maar het gebeurde ‘elke morgen’.

Kun jij je voorstellen hoe anders je dag er uit zou gaan zien als je de tijd nam om van God te horen, voordat je je bed uitspringt? Dat God je inzicht geeft wat je die dag moet doen en weet wat je moet zeggen, voordat je een bepaalde situatie in gaat?

Praten met God voordat je uit bed stapt, geeft je dus een voorsprong op je leven en je concurrentie! Hij geeft je alvast de creatieve ideeën en een overzicht van dingen die je gaat doen die dag.

Waarom zegt God zo vaak in Zijn woord dat Hij ’s morgens als eerste tot ons wil spreken? Immers, Hij kan immers elk moment met ons praten. Waarom vraagt Hij dit van ons?

God wil graag de eerste plaats in je leven hebben. Hij verlangt om met jou de dag door te praten of door te nemen. Jezus zocht ook Zijn Vader op, in de vroege ochtend uren, zodat Hij wist wat Zijn Vader wilde voor die dag.

Jezus zegt ook in Johannes 5:19-20: ‘Ik doe alleen wat Ik de Vader zie doen. Alles wat de Vader doet, doet de Zoon ook. Want de Vader houdt van de Zoon en Hij laat Hem alles zien wat Hij doet’.

Het eerste gedeelte van Jesaja 50:4  begint met: ‘De Heer God heeft mij Zijn woorden gegeven zodat ik weet wat ik tegen al deze terneergeslagen mensen moet zeggen’. Jesaja zegt hier dat God hem elke morgen wakker maakt en hem vertelt wat hij moest doen en wat hij tegen anderen moest zeggen! Hij gaf Jesaja woorden van bemoediging voor mensen die het nodig hebben. Ook jij hebt elke dag woorden van bemoediging van God gekregen voor de mensen om je heen die dit nodig hebben.

Er ligt een glorieuze dag voor je, waarin je vol van Zijn wijsheid bent, reken maar dat dit geheel de ‘stressfactor’ uit jouw dag haalt, als je die mocht hebben. Deze dag doorlopen jij en ik gewoon heel easy…! Zijn woorden in mijn mond (Exodus 4:12).

Ben je verbaasd? Dat hoeft niet, want God is een goede Vader die graag aan Zijn kinderen vertelt wat ze kunnen doen, hoe ze kunnen opgroeien, volwassen worden en genieten van het beste van het leven.

Zet morgen je wekker een kwartiertje eerder en start met:

 

  • ‘Goedemorgen God, ik luister…’