‘U, Heer, bent groots en machtig, vol luister, roem en majesteit.
Alles in de hemel en op aarde behoort u toe,
Heer, U bezit het koningschap en heerschappij’
1 Kronieken 29:11

 

Al eerder kon je lezen op dag 4 over Esther en haar ontmoeting met de koning.

Een kenmerk van een koning is dat hij vrijwel altijd een koninkrijk heeft. Het concept van “Koninkrijk” werd niet door de mens uitgevonden, maar deze eerste vorm van overheid werd geïntroduceerd door onze Schepper, en dit vindt je terug in het boek Genesis, hoofdstuk 1.

Een oorspronkelijke opdracht aan de Adam was een Koninklijke opdracht: Laat zij heersen over … de aarde. Het plan van God voor de mens was om Zijn Hemelse Koninkrijk (regering/overheid) uit te breiden naar de aarde door het principe van de kolonisatie. De opdracht aan Adam was om de invloed en de cultuur van de hemel op aarde te vestigen door de waarden en moraal van God op aarde te vertegenwoordigen.

In de tuin van Eden werd het eerste Koninkrijk bevestigd, en de Koning wilde een uitbreiding op de aarde door Zijn nageslacht, voor jou en mij!

Want wij zijn immers een zoon of dochter van God van Hem geworden (Galaten 3:26). Dit gaat over een koninklijke familie, waar jij bij hoort.

Wij verloren een Koninkrijk, door de zonde van Adam en Eva. Een Koninkrijk waar veel mensen, vandaag de dag, nog steeds naar op zoek zijn. Jezus kwam om het Koninkrijk van de hemel terug te brengen naar de aarde. Jezus bracht niet een godsdienst of een religie, maar het Koninkrijk van God met Zijn waarden en normen.

Jij stamt af van een Koninklijke familie, Gods familie. Jij hebt een Koninklijk DNA.

Waarschijnlijk speelde je vroeger graag prinsesje of wilde je een prins zijn en alles veroveren. Natuurlijk zeggen we met z’n allen – O, dat komt door de Walt Disney films die we zagen of de boeken die we lazen. Maar de waarheid is dat wij allemaal een royal DNA in ons hebben. Door de jaren heen, zijn wij onze royal identiteit verloren.

God verlangt dat je opgroeit, van prins(es) naar een waardige koning(in), om samen met Hem te regeren vanuit het koninkrijk van God. Het Koninkrijk is in jou en door dit te beseffen – wie jij bent in Zijn Koninkrijk, zal je ervaren dat de intimiteit en Zijn autoriteit in je zal groeien. En dat het werken in Gods Koninkrijk een boeiende job is.

Petrus zegt het zo mooi in 1 Petrus 2:10 :
‘Jij echter bent een uitverkoren geslacht, een koninklijk priesterschap, een heilige natie, een volk (van God) ten eigendom, om de grote daden te verkondigen van Hem, die jou uit de duisternis geroepen heeft tot Zijn wonderbaar licht’.